ŚWIADOME ROZCIĄGANIE VOL.3

Regulamin uczestnictwa w warsztatach ŚWIADOME ROZCIĄGANIE DLA ROWERZYSTÓW I BIEGACZY

Projekt zrealizowany w 2014 roku.

Zapraszamy na trzecią edycję WARSZTATÓW ZE ŚWIADOMEGO ROZCIĄGANIA.
Tym razem zorganizowaną dla biegaczy i rowerzystów. Specjalnie dla Was włączyliśmy do warsztatów FOAM ROLLING, technikę AUTOUWALNIANIA MIĘŚNIOWO-POWIĘZIOWEGO.

Ukierunkowaliśmy technikę pod konkretną grupę uczestników by doprecyzować ćwiczenia i skupić się na odpowiednich dla nich partiach mięśniowych.

Chcemy przekazać jak ważne jest świadome rozciąganie przed i po treningu, a także jak powinno wykonywać się ćwiczenia rozciągające, by nie zrobić sobie krzywdy. Zadaniem Foam Rollingu jest uwolnić powięź otaczającą mięsień, uelastycznić ją i odruchowo zrelaksować mięsień. Zabieg jest elementem prewencji urazów i odnowy biologicznej.
Przed zajęciami praktycznymi omówimy podstawowe informacje o prawidłowym stosowaniu technik rozciągających.

Terminy:
12 PAŹDZIERNIKA (sobota) 2014
13:30 – 16:00 rowerzyści i biegacze

KOSZT 70 pln/1 dzień (za 2,5 h zajęć)
Liczba miejsc w grupie jest ograniczona do 20 osób.

Miejsce: Warszawskie Studio Tańca
ul. Twarda 42 Warszawa 4.p

ZAPISY: ttr@teraztwojruch.org oraz po dokonaniu opłaty za warsztaty.

Płatność na konto (w tytule przelewu prosimy wpisać: „opłata za warsztaty ŚR3” oraz „imię i nazwisko”)*

Bank Ochrony Środowiska
Nr konta: 83154012872072912618540001
Fundacja Teraz Twój Ruch
Polinezyjska 4/50
02-777 Warszawa

*Fundusze uzyskane z warsztatów są przeznaczone tylko i wyłącznie na koszty związane z organizacją i promocją wydarzenia.

OPISY TECHNIK:

METODA PIR – STRETCHING Z WYKORZYSTANIEM POIZOMETRYCZNEJ RELAKSACJI MIĘŚNI

Jest to prawidłowa metoda rozciągania umożliwiająca osiągniecie dobrej elastyczności mięśnia nawet bez rozgrzewki. Dzięki poizometrycznej relaksacji mięśni unikamy mikro-urazów ponieważ pracujemy na rozluźnionym mięśniu. Jest nieodzowną metodą dla trenerów i sportowców, aby mogli demonstrować różnorodne techniki natychmiast, gdy tylko zaistnieje taka potrzeba. Metoda ta stosowana jest także w rehabilitacji. Jej ogromnym plusem jest zniesienie do minimum mikro-urazów oraz ogromne postępy w zwiększaniu ruchomości aparatu więzadłowo-mięśniowego. Stosowanie tej techniki minimalizuje lokalne chroniczne zmęczenie stawów, nie wydłuża okresu restytucji po wysiłkowej, niweluje chroniczne zmęczenie.
PIR działa na dwa sposoby: po pierwsze rozluźnia mięsień rozciągany jeszcze przed jego rozciągnięciem i rozluźnia też mięsień antagonistyczny w stosunku do niego – jest to tzw. zjawisko antagonistycznego hamowania.

AUTOUWALNIANIE MIĘŚNIOWO-POWIĘZIOWE

Foam Rolling pozwala na rozluźnienie zarówno mięśni jak i otaczających je powięzi, które u bardzo aktywnych osób często są pospinane. Dzięki uzyskanemu rozluźnieniu, zmniejszamy ryzyko kontuzji, poprawiamy odżywienie i dotlenienie mięśnia oraz zapewniamy mu optymalne warunki do pracy.
Przeznaczeniem Foam Rollingu jest zastępować sprawne ręce masażysty, pozwalając nam na samoaplikację czegoś na wzór głębokiego masażu tkanek. Foam Rolling można używać po treningu lub przed nim, można jednocześnie zastosować obie opcje. Jeśli czujesz, że któraś grupa mięśniowa jest u Ciebie danego dnia nieco zbyt spięta – weź piankę i potraktuj się kilkuminutowym rolowaniem.

Warsztaty metodą PIR z poprowadzi MIRKA KOŁODZIEJ

Trenerka i Instruktorka Gimnastyki, Fitnessu i Lekkiej Atletyki
Absolwentka Wychowania Fizycznego i Rehabilitacji
Specjalista z zakresu Treningu Rehabilitacyjnego, Funkcjonalnego, Pilates, Korekcji Wad Postawy. Specjalizuje się w zajęciach terapeutycznych osób po kontuzjach, osób z problemami zdrowotnymi, bólami kręgosłupa, treningiem funkcjonalnym i sensomotorycznym, treningiem poprawiającym siłę mięśni i wytrzymałość. Do każdego podopiecznego podchodzi indywidualnie i koncentruje sie maksymalnie na celu pracy. Przekazuje rzetelną wiedzę jak rozsądnie pracować nad swoją formą.
Metodę poizometrycznej relaksacji poznała w 2008 roku i od tamtego czasu z racji efektywności tej metody stosuję ją podczas pracy z klientami, także podczas rehabilitacji, przywracaniu formy fizycznej, poprawiania ruchomości.

Warsztaty z wykorzystaniem FOAM ROLLINGU poprowadzą specjaliści z BodyKinetic

MARIUSZ RAJZER

mariusz

Z wykształcenia fizjoterapeuta. Od 1999 związany z  kadrą narodową w kolarstwie. Od 2001 współpracuje  z zawodowymi ekipami sportowymi. Członek misji  medycznej na igrzyskach olimpijskich Ateny 2004,  Pekin 2008, Londyn 2012. Od 2010 pracuje z  pacjentami w prywatnej praktyce. Z pasją poszukuje  nowych form rozwoju siebie i swoich pacjentów.  Pasjonat rowerów holenderskich, ponieważ można nimi poruszać się w czasie i przestrzeni.

MAGDALENA SADŁECKA

magdalena

Z wykształcenia pedagog kultury fizycznej i  zdrowotnej a także specjalista odnowy biologicznej.  Od 1999 członek kadry narodowej w kolarstwie  górskim. Od 2001 zawodowy sportowiec.  Reprezentantka Polski na igrzyskach olimpijskich w  Atenach 2004. Stale podnosi swoje kwalifikacje  uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach.  Jednocześnie jest ciągle aktywną zawodniczką      kolarstwa górskiego. Jej pasją są góry, rower, uwielbia jeść lody i delektować    się czerwonym winem.Ruch jest wpisany w jej życie od zawsze.

Partnerzy:
BODYKINETIC
www.bodykinetic.pl
www.facebook.com/pages/BodyKinetic/546414882052934?fref=ts

EKSPERTFITNESS
www.ekspertfitness.com
www.facebook.com/ekspertfitness
www.tiguarfitness.com

STUDIO TANECZNO AKTORSKIE HANNY KAMIŃSKIEJ
www.taniecstudio.pl

 

plakat

 

 

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Instagram
Google+
YouTube
SHARE