PROJEKT dla SENIORÓW ASOS 2015

TOP wydarzenie

 

Fundacja Teraz Twój Ruch wraz z BodyKinetic, mają przyjemność zaprosić na kolejną odsłonę wyjątkowego projektu dla seniorów.
Zainspirowani sukcesem zeszłorocznego programu, a przede wszystkim zadowoleniem naszych podopiecznych, postanowiliśmy wprowadzić do programu kilka nowości, by seniorzy poczuli się jeszcze lepiej. :)

Projekt „W zdrowym Seniorze – zdrowy duch! Krok drugi” to stworzony przez specjalistów specjalny program ćwiczeń funkcjonalnych i cykl zajęć ruchowych dla 120 seniorów, kobiet i mężczyzn powyżej 60 roku życia, skierowany do mieszkańców Warszawy.

Koncepcja programu bazuje na wykonywaniu prostych ćwiczeń wykorzystujących naturalne ruchy wykonywane przy codziennych czynnościach. Jest to forma, która wzmacnia aparat ruchowy, poprawia funkcję oddechu, funkcjonowanie pracy serca, polepsza stan kondycyjno- sprawnościowy oraz poprawia samopoczucie.

Istotnym elementem jest elastyczna forma prowadzenia z dawką humoru i zabawy w trakcie zajęć. Prostota ćwiczeń wpływa na rozwój uczestników i motywuje do dalszej aktywności. Uczestnicy wszystkie ćwiczenia będą mogli wykonywać samodzielnie w domu, co zdecydowanie korzystnie wpływa na dalszy rozwój i utrwalenie pozytywnych efektów ćwiczeń.

Specjalnie stworzony przez wykwalifikowaną kadrę, program ćwiczeń dla Seniorów ma za zadanie:

– zwiększenie sprawności fizycznej
– ułatwienie pokonywania trudności dnia codziennego takich jak chodzenie po zatłoczonych chodnikach, wchodzenie po chodach, wsiadanie do tramwaju/autobusu, stanie w miejscu bez oparcia itp.
– poprawa sprawności podczas wykonywania codziennych domowych czynności, takich jak: sprzątanie, chwytanie, sięganie po rzeczy, schylanie się, wchodzenie na podwyższenia itp.
– podniesienie świadomości bycia aktywnym fizycznie, pozytywnego wpływu na stan zdrowia i samopoczucie psychiczne
– proponowana forma spotkań umożliwia też nawiązanie kontaktów z innymi ludźmi

Pierwszy cykl zajęć odbędzie się na Pradze-Południe:

TERMIN: 21.05.2014 r. – 09.07.2015 r.

MIEJSCE:
CENTRUM AKCJI PACA 40, ul. Paca 40 Warszawa

Poniedziałki i czwartki:
grupa I godz. 10:00-11:00
grupa II godz. 11:00-12:00

ZAPISY:
Odbywają się telefonicznie u opiekuna projektu: Aga Pacuk tel.: 600-245-600 oraz mailowo: ttr@teraztwojruch.org

Każdy uczestnik zajęć zostanie objęty ubezpieczeniem od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW).
Organizator zapewnia opiekę wykwalifikowanych instruktorów i niezbędne przybory do ćwiczeń.

Każdy uczestnik po zakończeniu cyklu zajęć otrzyma materiały, certyfikaty ukończenia zajęć oraz pakiet, w którym znajdą się: torba ekologiczna, koszulka, piłeczka do masażu oraz mini piłka do ćwiczeń.

Projekt przewiduje 4 cykle zajęć w poniższych dzielnicach Warszawy, zajęcia będą odbywały się 2 razy w tygodniu, w 2 grupach.

Praga-Południe
Bielany
Żoliborz
Ochota

O kolejnych cyklach będziemy informować na bieżąco.

PARTNERZY:
BODY KINETIC www.bodykinetic.pl/
CENTRUM PACA www.centrumpaca.pl

Projekt współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020

Zapraszamy! :)

W ZDROWYM SENIORZE ZDROWY DUCH!

 

plakat  Bielany A3

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Instagram
Google+
YouTube
SHARE