Power Nordic WalkRun, czyli NIE-kijowe treningi kondycyjne

top ogólny

 

Projekt zrealizowany w 2014 roku.

 

Słyszysz Nordic Walking, myślisz: monotonne chodzenie z kijkami, które nie wnosi nic do Twojego treningu? Nie jest przeznaczone dla Twojej grupy wiekowej? A może nie ma nic wspólnego z podnoszeniem Twojej kondycji?

Nic bardziej mylnego!
Fundacja Teraz Twój Ruch stworzyła NIE-kijowy trening, który nie tylko podniesie Twoją kondycję fizyczną, wzmocni mięśnie całego ciała, ale odpowiednio przygotuje do zawodów, maratonów i innych rywalizacji sportowych. Trening jest także odpowiedzią na potrzebę rozpropagowania sportu Nordic Walking wśród aktywnej części społeczeństwa.

‚Power Nordic WalkRun’ to specjalne ćwiczenia, których celem jest zwiększenie siły mięśniowej i wytrzymałości tlenowej i beztlenowej. Techniki zastosowane w treningu to m.in. bieganie, skakanie, wchodzenie i schodzenie ze stromych zboczy oraz inne ćwiczenia wzmacniające mięśnie górnych partii tułowia i nóg.

Czego możesz się spodziewać:
– wysokiej intensywności ćwiczeń (tętno wzrasta o ok 13%, 5-17 uderzeń na minutę)
– wysokiej efektywności i nowej jakości treningu poprzez wykorzystanie dwóch technik (marszowej/biegowej z kijkami i biegania, które urozmaicą i utrudnią metodę interwałową treningu)
– zaangażowanie 90% wszystkich mięśni, przede wszystkim obręczy barkowej i nóg
– włączenie kijków, które pozwalają, wprowadzić nowe programy ćwiczeń kształtujących siłę, zdolności koordynacyjne oraz odciążyć stawy, kręgosłup, rozluźnić barki i szyję
– treningu sportowego, na którym ćwiczyć będziesz do granic fizycznych możliwości
– profesjonalnych kijków w cenie zajęć
– doświadczonej, młodej i pełnej energii trenerki, która nie pozwoli Ci się obijać ;)

 

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY:
Zapisy prosimy przesyłać na maila ttr@teraztwojruch.org oraz dokonać opłaty za trening. Istnieje możliwość opłaty za jeden trening lub wykupienia miesięcznego karnetu.
Grupa rusza gdy zbierze się min 10 osób (ilość w grupie maksymalnie 15 osób).
Ponieważ liczba miejsc w grupie jest ograniczona, planujemy uruchomić kilka grup.

Płatność na konto (w tytule przelewu prosimy wpisać: opłata za WalkRun oraz imię i nazwisko)*

Bank Ochrony Środowiska
Nr konta: 83154012872072912618540001
Fundacja Teraz Twój Ruch
Polinezyjska 4/50
02-777 Warszawa

 

Treningi odbywają się pod okiem wykwalifikowanego trenera.
Twój Trener: Maja Mańkowska (Szkoła Nordic Walking BT Orion) – jest doktorantką III roku AWF (specjalizacja: wychowanie fizyczne). Absolwentka studiów stacjonarnych licencjackich i magisterskich na kierunku Turystyka i Rekreacja w Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Instruktor Nordic Walking – specjalizacja 3 semestralna (156 h). Instruktor Pilates (1 i 2 stopień praca na matach, pozycja stojąca, osoby starsze, Pilates – zdrowy kręgosłup), instruktor stretching oraz instruktor fitness – gimnastyczne formy rekreacji. Czynnie pracuje w zawodzie instruktora Nordic Walking, ciągle podnosi swoje kwalifikacje i zgłębia wiedzę dotyczącą aktywności fizycznej człowieka, szczególnie w aspekcie zdrowotnym. Autorka publikacji w zakresie koordynacyjnych zdolności motorycznych kwalifikowanych zawodników sportowych, budowy somatycznej sportowców, symetrii i asymetrii w ruchach i budowie sportowców, a także aktywności fizycznej osób starszych.

Wchodzisz w to?

A jak jeszcze nie wiesz czy wchodzisz to obejrzyj promo film :) – > http://www.youtube.com/watch?v=jSyFj1u3bzM

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Instagram
Google+
YouTube
SHARE