świadome rozciąganie

!!! Regulamin warsztatów ŚWIADOME ROZCIĄGANIE !!!

Projekt zrealizowany w 2014 roku.

PIERWSZE WARSZTATY Z TECHNIK STRETCHINGU

Większość osób uprawiających aktywność fizyczną wie, jak ważne jest rozciągnięcie mięśni. Mimo powszechnych opinii, okazuje się , że doskonalenie gibkości jest jednym z łatwiejszych zadań w treningu. Osiągnięcie bardzo wysokiego poziomu tej cechy zajmuje niewiele czasu i nie wymaga dużego wysiłku. Dlaczego więc tak wiele osób poświęca temu wiele godzin w ciągu tygodnia, rok po roku, osiągając tak skromne rezultaty? Istnieje kilka czynników, mających na to wpływ: nieprawidłowe ćwiczenia; niewłaściwe rozplanowanie i wykonywanie odpowiednich ćwiczeń. Wiemy, że przy doborze metod rozciągania powinniśmy przeanalizować własne potrzeby, jakie są wymagania uprawianej przez nas dyscypliny i dobrać te najbardziej optymalne. Nauczeni doświadczeniem, ciągłym rozwojem w kierunku stretchingu, pracy nad mięśniami postanowiliśmy wyjść naprzeciw i udowodnić, że niemożliwe stanie się możliwe. Warsztaty kierowane są do osób, które mają do czynienia z ruchem, niezależnie od jego rodzaju. Zarówno do amatorów jak i profesjonalistów, którzy chcą świadomie pracować nad swoim ciałem. Zajęcia poprzedzi PREZENTACJA: „ĆWICZENIA ROZCIĄGAJĄCE W JEDNOSTCE TRENINGOWEJ”, która będzie teoretycznym wprowadzeniem do ćwiczeń. Omówimy podstawowe informacje o prawidłowym stosowaniu technik rozciągających. Warsztaty pozwolą zdecydować, która z metod jest dla Ciebie najlepsza i wykorzystać ją do dalszej pracy. Uczestników warsztatów zapraszamy też na specjalnie przygotowane KONSULTACJE DIETETYCZNE.

DWIE TECHNIKI STRETCHINGU

Sobota: METODA PIR – STRETCHING Z WYKORZYSTANIEM POIZOMETRYCZNEJ RELAKSACJI MIĘŚNI Jest to prawidłowa metoda rozciągania umożliwiają osiągniecie dobrej gibkości nawet bez rozgrzewki. Dzięki poizometrycznej relaksacji mięśni unikamy mikrourazów ponieważ pracujemy na rozluźnionym mięśniu. Jest nieodzowną metodą dla trenerów, sportowców, tancerzy aby mogli demonstrować różnorodne techniki natychmiast, gdy tylko zaistnieje taka potrzeba. U osób dorosłych metoda stosowana jest, tak jak także rehabilitacji, ale jej ogromny plus to zniesienie do minimum mikrourazów i ogromne postępy w zwiększaniu ruchomości aparatu więzadłowo-mięśniowego. Stosowanie tej techniki minimalizuje lokalne chroniczne zmęczenie stawów, nie wydłuża okresu restytucji po wysiłkowej, niweluje chroniczne zmęczenie. PIR działa na dwa sposoby: po pierwsze rozluźnia mięsień rozciągany jeszcze przed jego rozciągnięciem i rozluźnia też mięsień antagonistyczny w stosunku do niego – jest to tzw. Zjawisko antagonistycznego hamowania. Niedziela: ROZCIĄGANIE Z FLEXILINE® Stretching z Flexiline® to zestaw ćwiczeń fizycznych polegający na rozciąganiu mięśni celem ich rozciągnięcia i uelastycznienia. Poprawia ukrwienie układu motorycznego i powoduje jego rozruszanie. Jest naturalnym systemem ćwiczeń, który zaczerpnięty został m.in. z obserwacji zwierząt łownych wykonujących podobne „ćwiczenia”. Łączy w sobie elementy gimnastyki i kulturystyki łącząc naprzemienne serie ćwiczeń dynamicznych i statycznych. Stretching używany jest również jako powszechna, ale zaawansowana forma rehabilitacji. Standardowy zestaw ćwiczeniowy trwa kilkanaście do kilkudziesięciu minut jednej sesji. Polega na kilkunastu sekundowej, izometrycznej pracy (napinaniu) mięśnia, powolnym rozluźnianiu go, a następnie rozciąganiu go przez następne kilkadziesiąt sekund.

INSTRUKTORZY:

GOSIA BAJURNA

Rozciąganie z zastosowaniem metody PIR poprowadzi instruktorka, która przyjeżdża do nas specjalnie z Gorzowa Wielkopolskiego. PIR stosuje od 10 lat nie tylko w pracy z ludźmi po urazach, ale także ze sportowcami i tancerzami. Gosia ukończyła 2 kierunki studiów: Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, kierunek fizjoterapia oraz Akademię Wychowania im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu – kierunek nauczycielski oraz wiele lat współpracowała z AZS AWF Gorzów jak zawodniczka z sekcją gimnastyki. Wiele czasu poświęca na pracę z młodszymi adeptami. Także jej wrażliwość i pedagogiczne podejście do tematu wyróżnia ją od innych artystów. Brała udział wielu projektach z młodzieżą: min. jest autorem programu pt. „Taniec i choreografie”, realizowanego w ramach rozszerzenia edukacyjnej oferty szkoły o tematykę z zakresu wiedzy o teatrze. Uczy podstaw choreografii technik tanecznych, tańca klasycznego, współczesnego, jazzowego, nowoczesnego oraz kształtowała umiejętności taneczno-ruchowe, realizując również cele wychowawcze (nabywanie świadomości potrzeby pracy nad sobą, zarówno w wymiarze fizycznym, jak i duchowym oraz estetycznym). Stworzyła grupy artystyczne: „Małe choreografie” (2005-2009) i „Kreatywni” (od 2009 r.). Wyreżyserowała spektakl pt. „Toksyczna Miłość”, który po raz pierwszy został pokazany podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru. Stosowane przeze Gosię formy pracy z młodzieżą i osiągnięcia potwierdzają fakt, że jest osobą kreatywną, angażującą się w realizowane zadania i projekty umiejętnie mobilizującą uczestników do rozwijania swoich zdolności oraz poszerzania horyzontów.

OLIWIA KUKUŁKA

Oliwia Kukułka jest profesjonalną tancerką, instruktorką tańca współczesnego oraz instruktorką fitness oraz pomysłodawczynią przyrządu Flexiline®. W swojej karierze występowała m.in. w spektaklach baletowych, operach, musicalach oraz widowiskach telewizyjnych, w Polsce, Miami, Chinach, Meksyku i na Mallorce. Uczestniczyła w wielu konferencji i warsztatach tańca współczesnego w Polsce , Hiszpanii , Anglii i USA. W latach 1995-1998 tańczyła w spektaklach baletowych Opery Bałtyckiej („Romeo i Julia”, „Giselle”, „Jezioro Łabędzie”, ”Królewna Śnieżka”). Tańczyła w kultowym musicalu „ Hair”, tanecznym show „Opentaniec”, w Teatrze Muzycznym w Gdyni, spektaklach Teatru muzycznego Roma „Crazy for You”, „Miss Sajgon” oraz „Chicago” w Teatrze Komedia. Współpracowała przy taneczno fotograficznym projekcie „Kontynenty” z Tomaszem Gudzowatym. Pierwsza wersja Flexiline® powstała już w 1997 roku, jeszcze podczas nauki w szkole baletowej. Wszystkie ulepszenia były wynikiem codziennego używania przyrządu i sprawiły, że trening stał się łatwiejszy i przyjemniejszy. Ostateczną wersję przyrządu do rozciągania Flexiline® Oliwia opatentowała w 2012 r. i jest efektem jej 20 letniej pracy zawodowej. Stretching jest częścią jej codziennego życia.

  UWAGA! LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!

TERMIN:  29 – 30 czerwca 2014 godzina 12:00 – 14:00 KOSZT warsztatów 60 pln
MIEJSCE: Studio Taneczno-Aktorskie Hanny Kamińskiej Al. Twarda 42 Warszawa

ZAPISY: na maila: ttr@teraztwojruch.com.pl. Płatność na konto Płatność na konto (w tytule przelewu prosimy wpisać: opłata za warsztaty ŚR)* Bank Ochrony Środowiska Nr konta: 83154012872072912618540001 Fundacja Teraz Twój Ruch Polinezyjska 4/50 02-777 Warszawa *Fundusze uzyskane z warsztatów są przeznaczone tylko i wyłącznie na koszty związane z organizacją i promocją wydarzenia. Event na Facebooku SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Instagram
Google+
YouTube
SHARE