ŚWIADOME ROZCIĄGANIE VOL.2

Regulamin uczestnictwa w warsztatach ŚWIADOME ROZCIĄGANIE dla TANCERZY I PERFORMERÓW

Projekt zrealizowany w 2014 roku.

Ukierunkowaliśmy technikę pod konkretną grupę uczestników by doprecyzować ćwiczenia i skupić się na odpowiednich dla nich partiach mięśniowych.

Zapraszamy na drugą edycję WARSZTATÓW ZE ŚWIADOMEGO ROZCIĄGANIA.

Tym razem ukierunkowaliśmy technikę pod konkretną grupę uczestników by doprecyzować ćwiczenia i skupić się na odpowiednich dla nich partiach mięśniowych. Przede wszystkim jednak chcemy uświadomić jak powinno wykonywać się ćwiczenia rozciągające, by nie zrobić sobie krzywdy i osiągnąć zamierzone rezultaty. Stworzyliśmy też 2 grupy zaawansowania.

Terminy:

28 WRZEŚNIA (sobota) 2014

13:30 – 15:00 grupa początkująca
15:30 -17:00 grupa średnio/zaawansowana

29 WRZEŚNIA (niedziela) 2014

11:00 – 12:30 grupa dziecięca

13:00 – 14:30 grupa zaawansowana

KOSZT 40 pln za 1,5 h.

(przed zajęciami praktycznymi omówimy podstawowe informacje o prawidłowym stosowaniu technik rozciągających)

Miejsce: Warszawskie Studio Tańca ul. Twarda 42 Warszawa 4.p

ZAPISY: ttr@teraztwojruch.org oraz po dokonaniu opłaty za warsztaty.

Płatność na konto (w tytule przelewu prosimy wpisać: opłata za warsztaty ŚR2)*

Bank Ochrony Środowiska Nr konta: 83154012872072912618540001

Fundacja Teraz Twój Ruch Polinezyjska 4/50 02-777 Warszawa

*Fundusze uzyskane z warsztatów są przeznaczone tylko i wyłącznie na koszty związane z organizacją i promocją wydarzenia.

Liczba miejsc w każdej grupie jest ograniczona do 20 osób w każdej grupie. Z racji sporego zainteresowania zeszłymi warsztatami zapisujemy na sobotę i niedzielę oddzielnie.Jeśli natomiast nie zbierze się odpowiednia ilość osób, zainteresowanym umożliwimy zapis na kolejny dzień.

OPIS TECHNIKI: METODA PIR – STRETCHING Z WYKORZYSTANIEM POIZOMETRYCZNEJ RELAKSACJI MIĘŚNI

Jest to prawidłowa metoda rozciągania umożliwiają osiągniecie dobrej gibkości nawet bez rozgrzewki. Dzięki poizometrycznej relaksacji mięśni unikamy mikro-urazów ponieważ pracujemy na rozluźnionym mięśniu. Jest nieodzowną metodą dla trenerów, sportowców, tancerzy aby mogli demonstrować różnorodne techniki natychmiast, gdy tylko zaistnieje taka potrzeba. U osób dorosłych metoda stosowana jest, tak jak także rehabilitacji, ale jej ogromny plus to zniesienie do minimum mikro-urazów i ogromne postępy w zwiększaniu ruchomości aparatu więzadłowo-mięśniowego. Stosowanie tej techniki minimalizuje lokalne chroniczne zmęczenie stawów, nie wydłuża okresu restytucji po wysiłkowej, niweluje chroniczne zmęczenie. PIR działa na dwa sposoby: po pierwsze rozluźnia mięsień rozciągany jeszcze przed jego rozciągnięciem i rozluźnia też mięsień antagonistyczny w stosunku do niego – jest to tzw. Zjawisko antagonistycznego hamowania.

Tym razem warsztaty poprowadzi MIRKA KOŁODZIEJ: Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, Trener Lekkiej Atletyki i Instruktor Fitness oraz Pilates. Specjalizuje się w zajęciach terapeutycznych osób po kontuzjach, osób z problemami zdrowotnymi, bólami kręgosłupa, treningiem funkcjonalnym i sensomotorycznym, treningiem poprawiającym siłę mięśni i wytrzymałość. Do każdego podopiecznego podchodzi indywidualnie i koncentruje sie maksymalnie na celu pracy. Przekazuje rzetelną wiedzę jak rozsądnie pracować nad swoją formą. Zawsze uśmiechnięta i szczęśliwa ponieważ jej motto brzmi – „ciesz sie drobiazgami a wielkie szczęście wejdzie w Twoje życie”. Metodę Poizometrycznej Relaksacji poznała w 2008 roku i od tamtego czasu z racji efektywności tej metody stosuję ją podczas pracy z klientami, także podczas rehabilitacji, przywracaniu formy fizycznej, poprawiania ruchomości.

 

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Instagram
Google+
YouTube
SHARE